Peníze na expedici?

Redakční novinky

Nové kolo soutěže Expedičního fondu začíná
Chystáte dobrodružnou či sportovní expedici? Máte vědecký či charitativní projekt v odlehlém koutě světa? Pošlete ho Expedičnímu fondu (více na: www.hedvabnastezka.cz). Na dobré projekty je připraveno 300 000 Kč.
Zatímco příroda i lidé se pomalu ukládají k zimnímu spánku, najdou se takoví, kteří nezahálejí a připravují své nové expedice a jiné projekty. Pokud mezi ně patříte, zbystřete pozornost! 5. kolo soutěže Expedičního fondu totiž právě začalo.

Kdo může přihlásit projekt?
Expediční fond podporuje cestovatelské, horolezecké, speleologické, vodácké a další expedice a humanitární, vědecké či výzkumné projekty - vždy pokud obsahují prvek dobrodružství nebo objevování. Finanční, materiální a mediální podpora se rozděluje dvakrát ročně ve veřejné soutěži.
Svůj projekt může přihlásit kdokoliv. Soutěž Expedičního fondu je určena jak pro zkušené borce, tak i začínající cestovatele, vědce, dobrodruhy a sportovce.

Jak poslat projekt?
Není nic jednoduššího! Pošlete krátký popis své expedice (stačí dvě stránky formátu A4) na e-mailovou adresu projekty(zavináč)expedicnifond.cz. Svoji expedici můžete do soutěže přihlásit do půlnoci 31. 1. 2009. Projekty posílejte ale raději dříve – umožníte nám tak vyžádat si od Vás případné doplňující informace. Výsledky budou zveřejněny do konce února 2009.

Kolik můžete získat?
Díky hlavním partnerům, kterými jsou cestovatelský časopis Koktejl, přední český výrobce outdoorového vybavení HUMI OUTDOOR, cestovní kancelář ESO travel, výrobce kanoí, kajaků a raftů GUMOTEX a Evropská cestovní pojišťovna se bude soutěžit o rekordních 300 000 Kč.
Novými oficiálními partnery Expedičního fondu se stala Česká speleologická společnost a Český horolezecký svaz, kteří budou zejména spolupracovat na odborném hodnocení příslušných projektů.

Jak na to?
Přečtěte si, prosím, pozorně podrobná pravidla soutěže i užitečné neformální rady, jak co nejlépe sepsat plán vaší expedice, které najdete na internetových stránkách Expedičního fondu.
Vítěze soutěže vybere odborná komise sestavená z partnerů Expedičního fondu.
Pokud si nejste jistí, zda váš nápad má šanci na úspěch, podívejte se na projekty, které uspěly ve 4. kole.
 
Těšíme se na všechny přihlášené expedice!

Vaše Hedvábná Stezka
 
Svoje případné další dotazy zasílejte na tyto e-maily:
jirka@hedvabnastezka.cz nebo david.gladis@hedvahnastezka.cz