Benefiční koncert pro Sluneční školu

Redakční novinky

Vstupenky na benefiční koncert pro Sluneční školu jsou už v prodeji!

Zdeňek Bína / Lamborghini String Quartet / Ondřej Pivec a Organic Quartet / Jaroslav Dušek
11. května 2010 od 19:30
Betlémská kaple na Betlémském náměstí, Praha 1
Lístky v prodeji na: www.ticketstream.cz a www.tickepro.cz

Po velmi vydařeném prvním ročníku Benefičního koncertu pro Sluneční školu přichází občanské sdružení Surya s další neméně nabitou akcí. Letošní koncert se koná v úterý 11. 5. 2010 od 19:30 v Betlémské kapli v Praze. Těšit se můžete na smyčcové kvarteto Lamborgini string quartet, španělskou kytaru Zdeňka Bíny či jazzově lazené vystoupení Ondřeje Pivce a Organic quartetu.
Večerem provede patron projektu, herec a moderátor Jaroslav Dušek, který všechny příznivce projektu SURYA srdečně zve slovy: “Ohromně mě baví ti lidé, kteří dělají něco, o čem jiní tvrdí, že to udělat nejde. Proto se mi tak zalíbila solární škola Honzy Tilingera v Himálaji. V takové škole bych si přál studovat... Na koncert zvu všechny, kteří chtějí zprovoznit svůj solární pletenec!”
Součástí akce bude i dražba jedinečných fotografií mapujících prostředí Himálaje. 
Občanské sdružení SURYA postavilo v Kargyaku (indická část Himálaje) ekologickou Sluneční školu, která byla oficiálně otevřena v roce 2008. Vše se zrodilo z nadšení českého studenta ČVUT Jana Tilingera a na základě jeho diplomové práce. Stavba stojí za pomoci dobrovolníků a darů od drobných dárců.
Loni se v rámci benefičního koncertu podařilo vybrat přes 300.000 korun českých a v aukci se prodalo přes 30 fotografií v hodnotě 150.000,- . Výtěžek byl v celé své výši věnován na zajištění celoroční výuky a tak tomu bude i letos. Financovány budou zejména učební pomůcky pro žáky, platy místních učitelů a náklady dobrovolníků, vybavení školy, výsadba stromů v okolí školy či zajištění komunikace.
Máte-li zájem dozvědět se více o projektu Surya a osobně si pohovořit s učiteli či dobrovolníky, kteří se na projektu podílejí, přijďte od 22.4. do 9.5. 2010 do centra Arkády Pankrác (Praha 4), kde bude probíhat výstava fotografií ze života v Himálaji. 27.4. od 14:00 proběhne slavnostní zahájení, kde budou přítomni autoři projektu a dobrovolní učitelé, kteří se po dlouhé zimě vrátili z Kargyacké školy a podělí se o své osobní zkušenosti. Máte jedinečnou možnost vyslechnout si krátké představení projektu, zhlédnout a zakoupit unikátní fotografie nebo lístky na benefiční koncert. Nebude chybět občerstvení!
Spojte příjemné s užitečným a pomozte dětem v Himálaji!
Tým sdružení Surya a děti v Kargyaku děkují všem, kteří se přijdou na koncert pobavit nebo si zakoupí jednu z úžasných fotografií!

Záštitu nad benefičním koncertem převzal: rektor ČVUT prof. Ing. Václav Havlíček, CSc.
Nina Vejsadová

Více informací o projektu: www.surya.cz