Tiskárna teď doslova chrlí Montanu za Montanou…

Redakční novinky

Ale ne, Montana ještě není čtrnáctideníkem! Za podpory firmy Singing Rock ale vyšla první Montana (č. 1/1990), ve které se dočtete třeba, že:

„měl na víc“ prohlásil po lezeckých závodech ve Vídni J. Hudeček, který skončil desátý a T. Čadovi fandil už jako divák.  Jak známo, všechny cesty jsou lezeny OS, takže závodníci jsou izolováni v místnosti, kde mají všechno: nářadí na rozcvičování, buffet, no a taky místnost označenou Toilette. To poslední zařízení je docela využívané, čeká se dlouho. Náš finalista je navštívil půl hodiny před startem, kompletně ustrojen. Čisto, korýtko, červený knoflík, Žádné trubky, žádné varování. Ten knoflík byl na sprchování – a víte, jak blbě se leze s vlhkým magnéziem?

První Montana - č. 1/90

Historicky první Montana vydaná v reedici. Změnu, a to nejen tohoto časopisu nebo lezení, ale i celé společnosti nejlépe uvidíme, ohlédneme-li se zpět. Na to, jaká byla doba. A jací jsme byli i my.

K dostání zde.

Pozn.: Abonenti, kteří si prodloužili předplatné mezi 4.10. a 3.11. t.r. dostanou výtisk zdarma s příští řadovou Montanou (1/2018).