1 rok předplatné

to chci

SMS 1 číslo

to chci

PF 2019

<strong>Montana  5/2020 právě v prodeji</strong> AKTUÁLNÍ ČÍSLO

Redakční novinky

PF 2019

Hlavně zdraví a klid!

 

Vždycky jsem říkal, že větší obchody by měly provozovat měsíc před koncem roku jednu pokladnu pro ty, kteří Vánoce až tak neprožívají. Představuji si to tak, že by nahoře svítil znak se škrtnutým vánočním stromečkem a namátková kontrola by po vás vyžadovala prudce udřit figurínu se Santou. To aby nikdo nešvindloval.

Statisticky se osmina až dvanáctina rychlovarných konvic rozbije v čase předvánočního shonu. A, jako se to stalo mě, i vy budete potřebovat novou. Zadání: obyčejná, větší a nerezová, s vypínačem na rukojeti, který omylem nezapnete.

Výsledek? Nějaký čas za internetem a poznání, že jestli chcete zůstat normální, vlítnete do prvního obchodu a koupíte první, alespoň trochu uspokojivou věc. Asi takhle, chvíle, kdy jsem o Black Friday (který vůbec není jen "Friday") objevil v tom stejném obchodě tu stejnou věc o dvě stovky dráž, než pár dní předem, mě poněkud zarazila.

Mohu-li radit, doporučím následující. V čase Vánoc vzpomeňte na větu jednoho zenového mistra: "Se světem si nedělej starosti, rozpadne se sám." Krom svých nejbližších pusťte všehno ostatní z hlavy a vesele si užívejte ten naprosto zbytečný zmatek kolem.

A mohu-li mít ještě jednu zjištnou radu, předplatné Montany, by nemuselo být až tak špatným dárkem, nemyslíte?

Jak říká Bača: "Držte to pevně!"

Pokud možno po celý rok 2019

Za celou redakci časopisu Montana

Tomáš Roubal