1 rok předplatné

to chci

SMS 1 číslo

to chci

Slovo vydavatele

<strong>Montana  5/2020 právě v prodeji</strong> AKTUÁLNÍ ČÍSLO

Redakční novinky

Slovo vydavatele

 

Mám radost...

 

... Z Montany, kterou si za pár dní budete moci přečíst. Šéfredaktor vám na začátku každého čísla píše, co jsme pro vás připravili, ale nikdy nepoznáte, co všechno je za tím. "Stostránková" Montana v národních barvách může mít 96 stran (+ 4 strany obálky) nebo o jeden arch papíru, tedy osm tiskových stran, víc. Rozdíl? Jeden větší článek. Nebo taky x gramů na jedno číslo, což znamená plus jednu paletu v náklaďáku, nebo třeba jiný tarif na poštovném, zkrátka tisíce v nákladech navíc. Všechno je ale přesně tak, jak jsme chtěli.
 
Poslední dny před odevzdáním do tisku to bývá trochu napínavé. Rychle dodané fotky v lepším rozlišení, vždy zaměstnaní "velcí kluci" řeší resty na poslední chvíli SMSkami či nočními emaily jako kluci malí a vždycky (tentokrát Zoban) se někdo přesvědčí, že tvořit něco smysluplného někdy před půlnocí nemusí dopadnout dobře. Prostě není to úplně tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.
 
A pak není nic. Takové soukromé "Silence". Montanu po vyjití prakticky nečtu. To nechávám na vás. Jen se tiše bojím, odkud zase přijde nějaká studená sprcha. Ale v té chvíli, kdy máte nějtěžší místo cesty za sebou, a vám zbývá už "jen" dolézt k řetězu, v té chvíli, kdy na moment nemusíte na nic myslet, mívám radost. A tentokrát ještě o něco větší než obvykle. Kdysi, v šedesátých letech, chtěli nadšenci svůj lezecký časopis. A já věřím, že to, co bude od 3.12. t.r. v distribuci, naplňuje jejich vizi beze zbytku. 

Příjemné čtení přeje

Tomáš Roubal

 

kresba: Ján Vajc

Předplatit SMS toto číslo.

Předplatit celý ročník. Neuvedete-li jinak, platby přijaté do 25.11. t.r. (včetně),  jsou za čísla 6/2018 - 5/2019).