13. 1. 2021
zpět na novinky

Martin Stráník v novém 8B+ Teorie Tygra

Vydáno: 13. 1. 2021
Redakce Montany
Redakce Montany
Jsme snílci. Objevitelé. Uprchlíci z davů. Toužíme po setkání s vlastním strachem a ještě více po jeho překonání. Jsme na světě, abychom lezli.

Stranik_vesec

Martin o přelezu v oblasti Vesec pro Montanu napsal:

„U Teorie Tygra se jedná se o propojení dvou boulderů. Člověk proleze klíčovými kroky Bílého Tygra SD za 8B a pokračuje stropem doprava do Mrtvého Dítěte. Tenhle boulder, který je sám o sobě bez spárařských rukaviček tvrdé 8A+, má celkem 20 kroků. Takže už taková kratší cesta. Ke konci roku 2020 se mi Bílého Tygra SD podařilo přelézt a hned jsem zkoušel propojku doprava. Druhý výjezd jsem byl velmi blízko přelezu, ale nevyšlo to. Napadl sníh a trochu jsem se smířil s tím, že boulder je do jara pasé. Včera jsem jel původně do Labáku, ale před Libercem jsem si říkal, že tu není moc sněhu a omrknu, jak to vypadá na kopci. Ještě za tmy běžím k boulderu, je suchý, jen výlez pod sněhem. Zajedu koupit koště, ometu si výlez, nazuju lezky a v tu chvíli začne sněžit. Jsem ohromně namotivovaný, a tak se nechci vzdát, zkouším kroky, jde to dobře, ale sněžení neustupuje. Rozhodnu jít ostrej pokus, jsem silný, lezu bez chyby a jsem nahoře.“

Pozn. redakce: O tom, jak vznikala bouldrová oblast Vesec se můžeš dočíst v letošní první Montaně, která se právě připravuje.

Stranik_vesec_video

© 2021 JTM climb s.r.o. | firla.eu