Velké jubilejní číslo Montany

Jiří Růžička, Tomáš Roubal, ale i Petr Piechowitcz nebo Rostislav Tomanec . Ale nejen vzpomínková je 200. Montana.

koupit hned

Písek, vápno, hory, bouldry

Nenápadný čaroděj Saského písku, to je Robert Leistner, kterého exkluzivně pro tuto Montanu vyzpovídali otec a syn Jarda Maršík ml. a Jarda Maršík st., a fotografie ze Saských pískovců dodali pouze pro použití v tisku přední němečtí fotografové. Už jen kvůli tomuto rozhovoru stojí 200. Montana za to!

Z vesnice na vrchol a na oběd zpět – to je moto, kterým se řídí mladý alpinista Matěj Bernád, jehož pravděpodobně největším vzorem je Ueli Steck. Však název článku Run the Peaks mluví za vše.

Niky Ceria, sympatický italský bouldrista, kterého pravidelně čtenáři Montany určitě znají, se vydal objevovat krásy švýcarského Kandertalu.

Jura není jen ta německá, ale i v Polsku se nachází rozsáhlá oblast stejného názvu. Nechej se pozvat na fantastický vápenec Marcinem Ciepielewskim, Dorotou Dubickou a Piotrekem Deskou.

A samozřejmě jak to všechno začalo se dozvíš z vyprávění Jury Růžičky a BKV, stejně jako se o svém třicetiletém působení v Montaně rozvykládal Pepe Piechowicz a celé vyprávění zaznamenal Martin Krejsa

Montana s kulatým číslem 200 má celých sto třicet stran, tak si ji nenechej ujít!

Krásný zbytek léta a příjemné čtení!

montana_logo_k

Předplatné řeší vše

1.

Stránky nasycené lezeckým
životem 6x do roka přímo
ke tvým dveřím

2.

Přístup k placenému
obsahu
na webu a starším
číslům Montany

3.

Automatická připomínka
k prodloužení předplatného

 

© 2024 JTM climb s.r.o. | firla.eu