Letos na jaře si Pepa Šindel zapsal své první 8c+

Pepa a jeho brácha, synové Petra „Pena“ Šindela , který je lezcem tělem i duší, od malička vyrůstali ve skalách v lezecké rodině.

koupit hned

Podzimní dobrodružství na laně

Wolfgang Güllich přelezl kontroverzní cestu Wallstreet, první 8c, když mu bylo 27 let. A Pepovi Šindelovi bylo při přelezu cesty Tanec s vlkmi za 8c teprve let 12!

Kdyby moderní britské dobrodružství mělo tvář, s největší pravděpodobností by vypadalo hodně jako Leo Houlding. Divoký život ve vertikále v těch nejodlehlejších končinách světa. Ta poslední ho zavedla do Amazonie.

Leo Houlding ale do Amazonie neodjel sám. Jedinou ženskou členkou expedice byla tehdy 21letá Anna Taylor, jejíž hlavní projekty realizuje aktuálně především na britských ostrovech.

Když přišel Alex Luger poprvé pod východní stěnu Drusenfluh, prohlásil, že to nepůjde vylézt. Šlo to, šlo to odspodu a šlo to i čistě, a tak vznikla nejtěžší cesta v Rätikonu.

Světoznámé San Vito Lo Capo na Sicílii? Zapomeň na něj. Massimo Cappuccio tě přesvědčí, že to nejlepší lezení najdeš na východě ostrova v oblasti Canicattini Bagni.

No a také mnoho dalšího opět na 96 stranách už 201. Montany.

Přejeme krásné čtení.

montana_logo_k

Předplatné řeší vše

1.

Stránky nasycené lezeckým
životem 6x do roka přímo
ke tvým dveřím

2.

Přístup k placenému
obsahu
na webu a starším
číslům Montany

3.

Automatická připomínka
k prodloužení předplatného

 

© 2024 JTM climb s.r.o. | firla.eu